Description
Professional 450 watts is a strong bullet blender, have a smoother consistency than other , which completely breaks down anything food you put in it
Professional 450 watts is a strong bullet blender, have a smoother consistency than other , which completely breaks down anything food you put in it
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 MAIN BASE,4 JAR |
| Dry Grinding | YES |
| Blending | YES |
| Grating | YES |
| Chutney Grinding | YES |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Domestic Warranty | 0 Year |
| Depth | 23 cm |
| Height | 21 cm |
| Width | 20 cm |
| Weight | 1.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.