Description
3 Variable Speed,Water Drain System,Overload Protection
3 Variable Speed,Water Drain System,Overload Protection
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 3 Jars, User Manual, Warranty Card, 5 Blades |
| Revolutions | 18000 RPM |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | On-site Service. Customer needs to call the nearby Authorized Service Center, service engineer will come to the site to get the product repaired or inspected. |
| Covered in Warranty | Warranty Of The Product Is Limited To Manufacturing Defects Only |
| Depth | 33.78 cm |
| Height | 35.81 cm |
| Width | 19.81 cm |
| Weight | 3.7 kg |
Reviews
There are no reviews yet.