Description
This is the most preferred Non-Stick sandwich toaster .Easy to use and very handy. Directly held over flame to make tasty toasts and toasted sandwiches
This is the most preferred Non-Stick sandwich toaster .Easy to use and very handy. Directly held over flame to make tasty toasts and toasted sandwiches
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Nonstick Hand Grill Toaster |
| Brand | Brittneymart |
| Model ID | Grill and Toast (gas/stove) |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Sandwich Plate, Nonstick |
| Functions | Griddling |
| Color | Black |
| Other Body Features | Cool Handle |
| Power Consumption | NA W |
| W x H x D | 6 cm x 7 cm x 6 cm |
| Net Weight | 0.4 kg |
| Warranty Summary | Only manufacturing defect |
| Service Type | Contact seller |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Covered in Warranty | Entire product |
Reviews
There are no reviews yet.