Description
Butterfly Sandwich Maker BSWG17 Plus Vegetable Chopper Open Grill, Silver, Black
Butterfly Sandwich Maker BSWG17 Plus Vegetable Chopper Open Grill, Silver, Black
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Sandwich Maker, Vegetable Chopper, User Manual |
| Brand | Butterfly |
| Model ID | Sandwich Maker BSWG17 +Smart Mini Chopper |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Grill palte, aluminium die cast |
| Functions | Griddling |
| Color | Silver, Black |
| Indicators | On/Off indicator |
| Buttons | Power On/Off |
| Cord length | 1.1 m |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Power Requirement | AC 230 – 260 V |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 37 cm x 24 cm x 12 cm |
| Net Weight | 1.5 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty |
| Service Type | Customer Need to Go to Nearest Service Center |
| Not Covered in Warranty | Body of Griller |
| Covered in Warranty | Electrical Parts |
Reviews
There are no reviews yet.