Description
Main compartment with small pouch inside and a small zipped front pocket, mesh side pockets, enough to hold cooking accessories, snacks, clothes, mobile accessories, wallet, tablet, etc. Best for picnic, college, gym ect.
Main compartment with small pouch inside and a small zipped front pocket, mesh side pockets, enough to hold cooking accessories, snacks, clothes, mobile accessories, wallet, tablet, etc. Best for picnic, college, gym ect.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 unit |
| Model Name | Lightweight Backpack |
| External Width | 20 cm |
| External Height | 25 cm |
| External Depth | 9 inch |
| Closure | Zipper |
| Leather Type | Top Grain |
| Tanning Process | Synthetic |
| Expandable Features | Yes |
| Other Features | it has one zip pocket in front ., It is recommended to cold wash to ensure longevity of the product. |
Reviews
There are no reviews yet.