Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Envotech |
| Model Number | Udak Samay Fully Automatic Water Motor Controller |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 3 |
| Brand Color | Muilticolour |
| Display Type | LCD |
| Audible Alarm | 40 db |
| Installation Type | Maunal, Wall Mount |
| Detection Range | 50 ft |
| Minimum Alarm Distance | 1 m |
| Maximum Alarm Distance | 20 m |





Reviews
There are no reviews yet.