Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Envotech |
| Model Number | Udk Sral |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 3 |
| Brand Color | Multicolour |
| Display Type | LED |
| Audible Alarm | 40 db |
| Installation Type | Wall Mount |
| Detection Range | 60 ft |
| Minimum Alarm Distance | 1 m |
| Maximum Alarm Distance | 40 m |
| Warranty Summary | one Year Domestic |
| Service Type | Customer Care |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Phycical Damage |





Reviews
There are no reviews yet.