Description
Add a style quotient to your kitchen with the IC301 Induction Cooker with a durable non-polished crystallite plate. Enjoy smart cooking!
Add a style quotient to your kitchen with the IC301 Induction Cooker with a durable non-polished crystallite plate. Enjoy smart cooking!
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | EVEREADY |
| model_name | IC301 |
| Model | IC301 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | Plastic |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | 7 preset cooking menus |
| Elements on Cooktop | Aluminium Coil |
| Power Consumption | 1400 W |
| Weight | 1.2 kg |
| Service Type | Home Service (18001024041) |
| Warranty Type | Home service |
| Warranty Summary | 2 Years, Home Service by Brand |
| Covered In Warranty | Manufacturing Damage |
| Not Covered In Warranty | Miss handling or not using according to user manual |
Reviews
There are no reviews yet.