Description
Kills all types of viruses including virus, bacteria, fungus and mold.Forced air circulation with low db fans
Kills all types of viruses including virus, bacteria, fungus and mold.Forced air circulation with low db fans
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Fisher |
| Model Name | Airbar Plus Wheel |
| Type | Room |
| Filter Type | UV Filter |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 1200 sq ft |
| Air Flow Level | 3 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 80 W |
| Width | 13 cm |
| Height | 68 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 3.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.