Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | gc enterprises |
| Model Number | WATER OVERFLOW ALARM wired sensor security system[ 140 ft detection range ] |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 1 |
| Brand Color | white |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | yes |
| Installation Type | hang, mountable |
| Detection Range | 140 ft |
| Minimum Alarm Distance | 1 m |
| Maximum Alarm Distance | 140 m |
| LED Indicators | Yes |
| Width | 10 cm |
| Height | 16.5 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 300 g |





Reviews
There are no reviews yet.