Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Geico master |
| Attachments | electric tandoor grill |
| Color | Yellow |
| Power Requirement | 220V-240V/50HZ |
| Power Consumption | 1000 |
| Width | 35 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 3 kg |
| Other Dimensions | Length-7 Inche,Wedth-14 Inches,Height-7 Inches,Weight-3 Kg |
| Warranty Summary | 1 Year warrenty for heating element |
| Service Type | Replacement Products in need of attention under Warranty shall have to be brought to our Service Centre at Delhi. |
| Covered in Warranty | Heating element |
| Not Covered in Warranty | Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.