Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Geico master |
| Attachments | 1 unit electric tandoor,1 pizza cutter,1 hand gloves,1 recipe book |
| Color | Black |
| Power Requirement | 220V-240V/50HZ |
| Power Consumption | 1500 |
| Width | 27.5 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Weight | 3 kg |
| Warranty Summary | 2 Year warrenty for heating element |
| Service Type | Replacement Products in need of attention under Warranty shall have to be brought to our Service Centre at Delhi. |
| Covered in Warranty | Heaing element |
| Not Covered in Warranty | Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.