Description
Flower shape mithai made of Kaju, Pista and kesar garnished with almonds.A complete dryfruit treat.. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
Flower shape mithai made of Kaju, Pista and kesar garnished with almonds.A complete dryfruit treat.. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kaju-Kesar-Pista-Flowers |
| Type | Dryfruits Sweet |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.