Description
Pure Kaju Pedas with Kesar ring and garnished with cherries(seasonal). This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
Pure Kaju Pedas with Kesar ring and garnished with cherries(seasonal). This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kaju-Ring-Pedas |
| Type | Dryfruits Sweet |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Dietary Preference | With Sugar |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.