Description
Diamond Katlis made of Kaju, Pista and kesar to make a tricolour katli.A complete dryfruit treat. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
Diamond Katlis made of Kaju, Pista and kesar to make a tricolour katli.A complete dryfruit treat. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Tirangi-Katli |
| Type | Kaju Katli |
| Quantity | 200 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.