Description
Automatic switch off Low battery and over load indication Automatic zero resetting Display LCD Power supply 2Pcs Of AA Cell x 1.5V battery ( not included )
Automatic switch off Low battery and over load indication Automatic zero resetting Display LCD Power supply 2Pcs Of AA Cell x 1.5V battery ( not included )
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Pcs Ghemant Electronic Weighing Scale |
| Model Name | Electronic Weighing Scale |
| Model Number | 555368 |
| Color | White |
| Battery Type | AA Cell |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Backup | 1.5V Battery |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Weight | 384 g |
| Domestic Warranty | 0 Year |
| International Warranty | 0 Year |
| Warranty Summary | NA |
| Warranty Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.