Description
Speed Setting: 3; Powerful motor for juicing, grinding, pureeing and mixing 18000 RPM operation- retains original flavor and aroma of juices and food
Speed Setting: 3; Powerful motor for juicing, grinding, pureeing and mixing 18000 RPM operation- retains original flavor and aroma of juices and food
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1Juicer, 2jar |
| Power Required | 230v 50hz |
| Material | ABS body |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Depth | 30 cm |
| Height | 30 cm |
| Width | 25 cm |
| Weight | 3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.