Description
Pink colour handy garment steamer. East and efficient.Remove wrinkles from garment, no ironing required.Suitable for use with all type of fabrics, bed sheets, curtains, sofa covers, soft toys & etc.
Pink colour handy garment steamer. East and efficient.Remove wrinkles from garment, no ironing required.Suitable for use with all type of fabrics, bed sheets, curtains, sofa covers, soft toys & etc.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Steamer Iron |
| Brand | GLOBLE Enterprise |
| Model | Handheld Garment Steamer Iron |
| Type | Garment Steamer |
| Color | Pink |
| Soleplate type | steam |
| Spray | Yes |
| Steam Burst | Yes |
| Power Consumption | 180 W |
| Height | 22 cm |
| Width | 11 cm |
| Depth | 12 cm |
Reviews
There are no reviews yet.