Description
Greenchef 1000 W Sandwich Maker
Greenchef 1000 W Sandwich Maker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwich maker, User Manual |
| Brand | Greenchef |
| Model ID | 1000 W Sandwich Maker |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Non, Non Stick |
| Functions | Griddling |
| Display Functions | Yes |
| Color | White |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Other Body Features | ABS Plastic |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | No |
| Other Convenience Features | Reheat |
| Power Requirement | 1000 |
| Power Consumption | 1000 W |
| Net Weight | 1.46 kg |
| Warranty Summary | Brand Warranty |
| Service Type | Brand Warranty |
| Not Covered in Warranty | Misuse |
| Covered in Warranty | Complete product |
Reviews
There are no reviews yet.