Description
Make cooking simple, easy and healthy with the Greenchef Favourite Induction Cooktop.
Make cooking simple, easy and healthy with the Greenchef Favourite Induction Cooktop.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | Greenchef |
| model_name | MAXOBLACK |
| Model | MAXOB01 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | 1 induction Burner |
| Power Consumption | 2000 W |
| Automatic shut-off | No |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 1.8 kg |
| Service Type | Customer Needs to Call the Nearest Service Centre ( 18001037477 / 1800313000000) |
| Warranty Summary | 1 year warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered In Warranty | Breakages due to mishandling |
Reviews
There are no reviews yet.