Description
A crisp shirt, a creaseless formal pencil dress, or a wrinkle-free cotton saree has an inexplicable appeal and the Grizzly Dry Iron lets you wear creaseless clothes every day.
A crisp shirt, a creaseless formal pencil dress, or a wrinkle-free cotton saree has an inexplicable appeal and the Grizzly Dry Iron lets you wear creaseless clothes every day.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Dry Iron |
| Brand | Grizzly |
| Model | Victoriablue Gold |
| Type | Dry |
| Color | Blue |
| Soleplate type | Tefflon |
| Indicator Light | Yes |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Automatic shut-off | No |
| Power Consumption | 750 W |
| Height | 100 cm |
| Width | 118 cm |
| Depth | 240 cm |
Reviews
There are no reviews yet.