Description
Harnarains is a well known and reputed brand For Tasty Pickles and Murbba. Enjoy the health benefits of natural delicious pickle
Harnarains is a well known and reputed brand For Tasty Pickles and Murbba. Enjoy the health benefits of natural delicious pickle
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Pack of Pickle |
| Brand | Harnarains |
| Model Name | Chutpati Chilli Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Green Chilli |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Ingredients | Chillies,Lime Juice,Salt,Spices,Edible Oil |
| Width | 6 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 8 cm |
Reviews
There are no reviews yet.