Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HASTECH |
| Model Number | SINGLE PHASE AND THREE PHASE FLOAT SENSOR FOR WATER LEVEL CONTROLLER |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 1 |
| Brand Color | BLACK, Orange |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | NO |
| Installation Type | HANG IN TANK |
| Detection Range | 1000 ft |
| Minimum Alarm Distance | 1 m |
| Maximum Alarm Distance | 5 m |
| Color | Black, Orange |





Reviews
There are no reviews yet.