Description
Havells aerosupreme 1200 mm celling fan brown colour with 2 year on site warranty ( pack of 1)
Havells aerosupreme 1200 mm celling fan brown colour with 2 year on site warranty ( pack of 1)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | Aerosupreme |
| Brand Color | brown |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Remote | No |
| Power Requirement | AC 220-240 V |
| Blade Material | CRCA |
| Suitable For | Indoor, office, hall, balcony, room |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Sales Package | 1 fan |
| Box Height | 18 cm |
| Box Length | 21.5 cm |
| Box Width | 21.5 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Covered in Warranty | manufacturing defalt , sound problem |
| Warranty Service Type | on site |
| Not Covered in Warranty | physical damages |
| Warranty Summary | 2 YEAR |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.