Description
TOUCH PANEL INDUCTION COOKTOP
TOUCH PANEL INDUCTION COOKTOP
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 N INDUCTION, 1 N USER MANUAL |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | INSTA COOK |
| Model | DT |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White |
| Control | Touch Panel |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | ONE INDUCTION |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 3 kg |
| Service Type | HOME SERVICE BY COMPANY . CONTACT 18001031313 |
| Warranty Summary | ONE YEAR WARRANTY ON PRODUCT AND 3 YRS ON COIL |
| Covered In Warranty | INTERNAL ELECTRONIC PARTS |
| Not Covered In Warranty | PLASTIC ITEMS, TOP PLATE AND ANY PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.