Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Model Name | SF_400_SCALE |
| Model Number | SF_400_SCALE |
| Color | White |
| Display | DIGETSL |
| Display Size | 5.5 Cm Breadth, 3 Cm Lenth |
| Powered By | Battery |
| Power Requirement | 1.5 Volt |
| Power Consumption | 3.7 W |
| Battery Type | AAA |
| Number of Batteries | 2 |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Width | 250.5 mm |
| Height | 190.5 mm |
| Depth | 45.5 mm |
| Weight | 330 g |
| Other Dimensions | 25.5-19.5-4.5 Cm |
| Warranty Summary | 7 Days Replacement |
| Warranty Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |





Reviews
There are no reviews yet.