Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Herbalife |
| Model Number | 1269IN |
| Quantity | 500 g |
| Flavor | Orange, Cream |
| Protein Type | Protein Blends |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | No Cholesterol |
| Composition | Energy Value 360.76kcal, Protein 1.63g, Carbohydrate 87.3g, Sugar 415.g, Fat 0.49 g, Saturated fatty acids 0.02g, Monounsaturated fatty acids 0.11g, Trans fat 0.00g, Cholesterol 0.0mg |
| Number of Scoops per Container | 20 |
| Ayurvedic | Yes |
| Shelf Life | 24 Month |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 25 g |
| Model Name | Formula1 Nutritional Shake Mix |





Reviews
There are no reviews yet.