Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HITHERTO |
| Model Number | Automatic |
| Number of Eggs Boiled | 7 |
| Cooking Modes | SOFT BOILED |
| Color | Multicolor |
| Material | Steel, Plastic |
| Non-stick Coating | Yes |
| Indicators | LED INDICATOR |
| Water Free | No |
| Power Requirement | 220V, 440W |
| Power Consumption | 350 W |





Reviews
There are no reviews yet.