Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HITHERTO |
| Model Number | Egg Cooker, Egg Boiler, Egg Poacher Electric, Egg Steamer, 7 Egg Boiler |
| Number of Eggs Boiled | 7 |
| Cooking Modes | BOILED |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic, Steel |
| Non-stick Coating | Yes |
| Indicators | LED INDICATOR |
| Power Requirement | 220V, 440W |
| Power Consumption | 350 W |
| Warranty Summary | 10 DAYS REPALCEMENT |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |





Reviews
There are no reviews yet.