Description
Washable pre-filter that removes larger dust particles, pet hair/dander, soil etc and improves the life of HEPA filter
Washable pre-filter that removes larger dust particles, pet hair/dander, soil etc and improves the life of HEPA filter
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Honeywell |
| Model Name | HAC25M1201G |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | WHITE |
| Coverage Area | 320 sq ft |
| Air Flow Level | 250 cu.m/hr |
| Portable | No |
| Power Consumption | 53 W |
| Width | 22 cm |
| Height | 52 cm |
| Depth | 41 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.