Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOT LIFE |
| Attachments | 1 skewers set, 1 pizza cutter, 1 grill stand, 1 pair hand gloves, 1 magic cloth, 1 recipe book |
| Color | Black |
| Power Requirement | 220V-240V/50HZ |
| Power Consumption | 1500 |
| Width | 35 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 5 kg |
| Warranty Summary | 2 Year Warrenty For Heating Element |
| Service Type | Replacemant |
| Covered in Warranty | Heating Element |
| Not Covered in Warranty | Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.