Description
Paneer tikka, Tandoori Chicken, Aloo tikka, Seek kabab, Tea, Mashroom Tikka, and so many things.Detachable parts for easy cleaning ,Portable and lightweight and easy to assemble, Indoor & outdoor usage.
Paneer tikka, Tandoori Chicken, Aloo tikka, Seek kabab, Tea, Mashroom Tikka, and so many things.Detachable parts for easy cleaning ,Portable and lightweight and easy to assemble, Indoor & outdoor usage.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOT LIFE |
| Attachments | Magic cloth,pizza cutter,recipe book,grill stand,pizza cutter |
| Color | Black |
| Power Requirement | 220V-240V/50HZ |
| Power Consumption | 1500 |
| Width | 35 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 5 kg |
| Other Dimensions | Length-11 Inches,Wedth-14 Inches,Height-7 Inches,Weight-5 Kg |
| Warranty Summary | 2 Year |
| Service Type | replacement |
| Covered in Warranty | heating element |
| Not Covered in Warranty | Damaged |
Reviews
There are no reviews yet.