Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | N4 with Keyboard |
| Model Name | N4 with Assorted color Keyboard |
| Ideal Usage | Business, Reading and Browsing |
| Color | White |
| Connectivity | Wi-Fi+4G |
| OS | Android |
| Operating System Version | 6.0 (Marshmallow) |
| RAM | 1 GB |
| Voice Call | Yes |
| Supported Network | 4G VoLTE, GSM |
| Display Size | 17.78 cm (7 inch) |
| Sales Package | Tablet, User Manual |
| Display Resolution | 1024 x 600$$Pixels pixels |
| Primary Camera | 5.0 Megapixels |
| Internal Storage | 16 GB |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Additional Content | Earphone, Charger |
| Sim Type | Dual Sim |
| ROM | 16 GB |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.