Description
Sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
Sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | iBELL |
| Model ID | SM209G 2000-Watt Contact Grill Sandwich Maker, Big Size to Fit 4-Slice Bread,Thermostat & Timer Knob Function,Detachable Plates, Illuminated Chamber – Silver |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | Grill Plate, Non-Stick |
| Color | Silver |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Net Weight | 4.48 kg |
| Warranty Summary | 6 Month standard Warranty and additional 6 month warranty on free registration |
| Service Type | Service Center |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.