Description
Good quality product
Good quality product
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 mixer grinder juicer |
| Power Required | 220 W |
| Material | PLASTIC |
| Juicer Type | Hand Juicer |
| Other Features | Built-in stainless steel blade, effortless and time-saving, One key operation, convenient to use Safety, products with electromagnetic induction safety switch, when the body is separated from the base, automatic power-off, protects fingers will not due to MIS touch damage Features: multi purpose bottle blender with 380 ml capacity Double Click Start Button To Start The Juicer Included 2000 Mah Lithium Ion Battery |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Depth | 6 |
| Height | 29 cm |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.