Description
High speed motor for higher air thrust. Motor designed for minimum temperature rise and longer life. Optimum performance even at low voltage.
High speed motor for higher air thrust. Motor designed for minimum temperature rise and longer life. Optimum performance even at low voltage.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | AUDIE 600MM |
| Brand Color | BUTTER CREAM |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Blade Sweep | 600 mm |
| Box Height | 20 cm |
| Box Length | 23 cm |
| Box Width | 18 cm |
| Weight | 1 kg |
| Covered in Warranty | Warranty Limits to the manufacturing defect |
| Warranty Service Type | On Site warranty , Call on Luminous Customer Care |
| Not Covered in Warranty | Any kind of damages or breakages |
| Warranty Summary | 2 YEARS |
Reviews
There are no reviews yet.