Description
Humidifying the air, makes breathing easier and reduces coughing and sinus congestion due to colds, allergies, and flu.
Humidifying the air, makes breathing easier and reduces coughing and sinus congestion due to colds, allergies, and flu.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | LUXE ENTERPRISE |
| Model Name | Wooden Aroma Diffuser Humidifier cool mist Air Diffuser Air Purifier humidifier for bedroom |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Brown |
| Shade | BROWN |
| Coverage Area | 200 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 100 W |
| Width | 15 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.