Description
Liquidizing jar (1.2 Litre), Chutney jar (300ml), User manual book
Liquidizing jar (1.2 Litre), Chutney jar (300ml), User manual book
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | MIXER JUCER GRINDER Liquidizing jar (1.2 Litre), Chutney jar (300ml), User manual book |
| Locking System | Yes |
| Non-slip Feet | Yes |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.2 |
| Warranty Summary | 1 Years Macizo Domestic Warranty, If you have any issues, please contact us on: [+91-7876660717] |
| Warranty Service Type | 1 Year on Product from purchase date |
| Covered in Warranty | Any Manufacturing Defects up-to 1 Year of purchase date |
| Not Covered in Warranty | Water or liquid intrusion, General wear and tear |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| Depth | 15 |
| Height | 15 cm |
| Width | 12.7 cm |
| Weight | 1.7 kg |
Reviews
There are no reviews yet.