Description
Turbo Prime Classic 500 Watts Mixer Grinder
Turbo Prime Classic 500 Watts Mixer Grinder
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1N Main MG Unit, 1N SS LIQUIDIZER JAR (1.5L) WITH LID, 1N SS GRINDER JAR (700ml) WITH LID, 1N SS CHUTNEY JAR (400ML) WITH LID, 1N SPATULA, 1N User Manual with Warranty Card |
| Warranty Summary | 2 Years Product warranty |
| Warranty Service Type | Home Service |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to technical issues/ manufacturing defect only |
| Not Covered in Warranty | Parts due to normal wear and tear like indicator or bodydiscoloration. Damage/ breakage of any plastic parts ranbir parts or denting, accident mishandling on part of the customer. |
| Depth | 19.5 cm |
| Height | 37 cm |
| Width | 34 cm |
| Weight | 2.82 kg |
Reviews
There are no reviews yet.