Description
Ultramax Elite 750 Watts with 4 Jars
Ultramax Elite 750 Watts with 4 Jars
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1N Main MG Unit, 1N SS LIQUIDIZER JAR (1.5L) WITH LID, 1N SS GRINDER JAR (1L) WITH LID, 1N SS CHUTNEY JAR (400ML) WITH LID, 1N BLENDER JAR (1.5L) WITH LID AND LID CAP |
| Juicer Type | Centrifugal Juicer |
| Warranty Summary | 5 Years Motor Warranty; 2 Years Product warranty |
| Warranty Service Type | Home Service |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to technical issues/ manufacturing defect only |
| Not Covered in Warranty | Parts due to normal wear and tear like indicator or bodydiscoloration. Damage/ breakage of any plastic parts ranbir parts or denting, accident mishandling on part of the customer. |
| Depth | 32 cm |
| Height | 39.5 cm |
| Width | 40.5 cm |
| Weight | 4.6 kg |
Reviews
There are no reviews yet.