Description
2999 WATT COOKING HEATER G COIL WITH LEAD ATTACHED FOR HOME AND OFFICE.ITS PORTABLE COOKING HEATER YOUR CAN MAKE RICE AND CURRY AND ALL OTHER THING ON IT
2999 WATT COOKING HEATER G COIL WITH LEAD ATTACHED FOR HOME AND OFFICE.ITS PORTABLE COOKING HEATER YOUR CAN MAKE RICE AND CURRY AND ALL OTHER THING ON IT
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Mahima |
| Model Number | 2000 WATT ONE BUERRNER GCOIL ELECTRIC COOKING HEAT |
| Power Consumption | 1000 |
| Input Voltage | 250 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 8 mm |
| Height | 8 mm |
| Depth | 6 mm |
| Weight | 0.48 kg |
Reviews
There are no reviews yet.