Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | mehak electronic |
| Model Number | Wired Sensor Security System ( WATER OVERFLOW ALARM ) |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 4 |
| Brand Color | White |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | 40 db |
| Installation Type | Wall Mount |
| Detection Range | 10 ft |
| Minimum Alarm Distance | 0.12 m |
| Maximum Alarm Distance | 10 m |
| Color | White |





Reviews
There are no reviews yet.