Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Microtek |
| Model Number | LAK05 |
| Battery Included | No |
| Back Up Time | 6 hrs |
| Load Options | 8Light + 8 Fan |
| Type | Square Wave Inverter |
| Solar Power Compatible | No |
| Efficiency | < 95 % % |
| Output Voltage | 230 V |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 180 – 240 Volt |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 19.4 cm |
| Depth | 38.4 cm |
| Weight | 11.26 kg |
| Warranty Summary | NA |
| Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |





Reviews
There are no reviews yet.