Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILL POWER |
| Model Number | 3 HP Blower Pulveriser for Masala Grinding |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 30 kg/hr |
| Motor Power | 3 hp |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Power Consumption | 2250 W |
| Power Requirement | 230V |
| Width | 10 cm |
| Height | 5 cm |
| Depth | 41 cm |
| Weight | 1.1 kg |
| Warranty Summary | No Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.