Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MODA |
| Model Number | OLIVER-25 BUILT-IN MICROWAVE |
| Capacity | 25 L |
| Rotisserie | No |
| Color | Silver |
| Shade | Stainless Steel outer frame finish |
| Rotisserie Type | NA |
| Control Panel | Push Button & Rotary Knob control |
| Cavity Material | Stainless Steel Interior |
| Timer | Yes |
| Temperature Control Range | 230 degree C |
| Auto Menu | Yes |
| Number Of Auto Menu | 7 |
| Power Consumption | 1450 W |
| Power Requirement | Microwave Input : 1450 W, Microwave Output : 900 W, Grill Heater : 1100 W |
| Width | 59.5 cm |
| Height | 38.8 cm |
| Depth | 47 cm |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |





Reviews
There are no reviews yet.