Description
This unique product serves the purpose which comes in various ranges & varieties and hence fulfills the need of all.
This unique product serves the purpose which comes in various ranges & varieties and hence fulfills the need of all.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Juicer |
| Material | Plastic |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Non-slip Feet | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | Repair, Carry-in Service, Customer needs to call and visit the nearby Authorized Service Center |
| Covered in Warranty | 1 Year Repair Warranty and manufacturing defects only |
| Not Covered in Warranty | Any External Accessories (Such As Battery, Cable), Any Damage Caused To The Product Due To Improper Installation / Handling By Customer |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
| Depth | 32 cm |
| Height | 21.8 cm |
| Width | 27.18 cm |
| Weight | 2.6 kg |
Reviews
There are no reviews yet.