Description
High Speed Decorative Fan that provides a high blast of air for quick relief.Gives super premium looks to your interior with this fan.
High Speed Decorative Fan that provides a high blast of air for quick relief.Gives super premium looks to your interior with this fan.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | OCF-7197 VIOLA-METALLIC ROSE GOLD |
| Brand Color | Rose Gold |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 2 |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Box Height | 30 cm |
| Box Length | 30 cm |
| Box Width | 30 cm |
| Weight | 4 kg |
| Covered in Warranty | only motor |
| Warranty Service Type | replace |
| Not Covered in Warranty | body , blades |
| Warranty Summary | 2 year only motor warranty |
| Domestic Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.