Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 unit mixer grinder and 2 Stainless Steel Jar,1 Juicer Jar with filter |
| Power Required | 230V |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | No |
| Mincing | No |
| Chutney Grinding | Yes |
| Grinding Jar Capacity | 1 |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.5 |
| Chutney Jar Capacity | 0.4 |
| Depth | 33 cm |
| Height | 36.5 cm |





Reviews
There are no reviews yet.