Description
3 Stainless Steel Jars 1 ABS Jar Piano type Button Switches Double Safety Locking System
3 Stainless Steel Jars 1 ABS Jar Piano type Button Switches Double Safety Locking System
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1N Mixer Unit, 1N PC Blender Jar with Lid, 1N Filter Unit, 1N Fruit Pusher, 1N SS Blender Jar with Lid, 1N SS Mill Jar with Lid, 1N SS Chutney Jar with Pusher Lid, 1N Spatula, 1N Whipping Plate, 1N Operating Instructi |
| Warranty Summary | 5 Year Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | only service |
| Covered in Warranty | manufactured fault only |
| Not Covered in Warranty | physical damage |
| Depth | 36 cm |
| Height | 42 cm |
| Width | 38 cm |
| Weight | 38 kg |
Reviews
There are no reviews yet.