Description
Panasonic NI-321W 750 W Dry Iron White
Panasonic NI-321W 750 W Dry Iron White
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Iron, Instruction Manual, Warranty Card |
| Brand | Panasonic |
| Model | NI-321W |
| Type | Dry |
| Color | White |
| Soleplate type | Black American Heritage Soleplate |
| Temperature Control | Yes |
| Indicator Light | Yes |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Self Cleaning | No |
| Cord length | 1.6 m |
| Automatic shut-off | Yes |
| Frequency | 50 – 60 Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| Power Input | 220 V |
| Height | 12 cm |
| Width | 10.9 cm |
| Depth | 25.2 cm |
| Weight | 0.7 kg |
| Service Type | On-site |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered In Warranty | Physical Damages, Scratches, Aesthetic Defects Will Not be Covered Under Warranty |
Reviews
There are no reviews yet.